Дидактична гра «Один і багато» («Багато й один»).
Мета: закріпити рід іменників української мови.
Хід гри: Вихователь пропонує пограти. Спочатку вона називає один предмет, а діти промовляють слово, яким позначається багато предметів:
лялька - ляльки цукор - цукор
ведмідь – ведмеді цегла - цегла
заєць - зайці машина - машини
борошно – борошно ручка - ручки
лід - лід земля - землі
сметана — сметана вухо - вуха
цукерка - цукерки скло - скло
Потім вихователь називає слова у множині, а діти - в однині:
стільці - стілець сани - сани
вовки - вовк вікна - вікно
ракети - ракета дерева - дерево
ноги ~ нога кущі - кущ
двері - двері столи - стіл
книжки - книжка пластилін — пластилін
Дидактичні ігри з розвитку монологічного мовлення: «Опиши картинку»,
«Розкажи про іграшку (тварину, предмет)», «Одягнемо ляльку на прогулянку», «Покладемо ляльку спати», «Побудуємо ляльці кімнату», «Нагодуємо ляльку» і т. ін.
Дидактична гра «Опиши картинку». Мета: закріплення знань про свійських тварин, розвиток монологічного мовлення.
Хід заняття: Вихователь роздає дітям предметні картинки із зображенням свійських тварин. Кілька картинок більшого розміру виставляє на дошці. Запитує: «Хто це? Де він живе? Яка в нього шерсть? Що їсть? Яку користь приносить людям?» Діти пригадують знайомі загадки. Потім вихователь дає зразок опису.
Кішка - свійська тварина. Живе біля людини. Вона невеличка, має м'яку, пухнасту шерсть, маленькі лапки, а на лапках - цап-царапки, кігтики. Ходить вона тихо. У неї хвіст, вуха, очі, вуса. Кішка любить молоко, ковбасу, ловить мишей. Кішка муркоче: «Мур-р-р!» і нявчить: «Няв!»
Потім діти самі описують картинки.
З дітьми старшої групи можна провести описування у вигляді загадок-описів. Одні діти описують, не називаючи тварину, інші - відгадують
Комментариев нет:
Отправить комментарий